SESJA KOBIECA LUB SENSUALNA

1. sesja sensualna – co to właściwie jest ?

Celebracja piękna i kobiecości. Zakres sesji zależy od Ciebie. Mogą to być piękne, ponadczasowe portrety, może być więcej zmysłowości, zdjęcia przy których mocniej zabije serce. Mogą to być także akty – pokazujące piękno Twojego ciała. Niektóre moje klientki przychodzą od razu zdecydowane na konkretny rodzaj zdjęć, niektóre otwierają się powoli by w czasie zdjęć zdecydować, że czują się tak dobrze że chcą pokazać więcej ciała. To jest Twój wybór.

2. Czy zdjęcia będą upublicznione?

 Zdjęcia publikuję TYLKO po uzyskaniu zgody.  Pytam się zawsze o konkretne zdjęcia i tylko te publikuję.

3. Gdzie może się odbyć sesja?

Zdjęcia zazwyczaj wykonuję w swoim studio i w plenerze.

4. Makijaż i fryzura, co z nimi ?

Rekomendowana przeze mnie opcją jest naturalność, co nie oznacza ,że nie możemy zaszaleć z makijażem czy fryzurą. Nie organizuję fryzjera, nie zapraszam wizażystki. Proszę o naturalne fryzury i delikatny makijaż. Mam ukończony kurs wizażu zatem jeśli zapragniemy zmienić charakter zdjęć zapanuję nad Twoją twarzą. Jeśli chodzi o fryzurę - potrafię dokonać zmiany bez użycia nożyczek ;-)

5. kto jest obecny w czasie sesji?

Jesteś Ty, jestem ja – fotograf. Z doświadczenia wiem ,że taki układ jest najlepszy.

6. Czym różni się sensualna sesja od kobiecej?

W sensualnych kadrach staram się aby pokazać  nagość w sposób delikatny i subtelny,  badając granicę do jakiej pozwalacie mi się posunąć. Na początku jest Wasz stres lecz uwierzcie mi potrafię tak pokierować sesją, aby przerodziła się dla Was w świetną zabawę. Niejednokrotnie klasyczna sesja kobieca przeradza się w sensualną ;-) To jest celebracja piękna i kobiecości.  Niektóre z Was otwierają się powoli by w czasie zdjęć zdecydować, że czują się tak dobrze, że chcą pokazać więcej ciała. To jest Wasz wybór.

6. Ile to trwa?

Zarezerwuj sobie przynajmniej trzy godziny, przygotuj walizkę z ulubionymi rzeczami – albo takimi jakich nie miałaś jeszcze odwagi założyć i umów się na zdjęcia.

SESJE CIĄŻOWE

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, warto zatrzymać te chwile na fotografiach. Sesję ciążową najlepiej wykonać pomiędzy 6 a 8 miesiącem ciąży, kiedy brzuszek jest ładny i okrągły, a nie przeszkadza jeszcze przyszłej mamie. Sesje ciążowe wykonuję u siebie w studio, i w plenerze (od ciepłej wiosny do słonecznej jesieni włącznie). Przygotowujesz się tak jak napisałam wyżej .

A po sesji ciążowej zapraszam oczywiście na zdjęcia maluszka ;-)


SESJE NOWORODKOWE

Sesję noworodkową wykonuję w pierwszych dniach życia Malucha (od 4 do 14 dnia) w moim studio lub w domu noworodka. Sesja trwa zwykle od 2 do 4 godzin. Lubię prostotę, dlatego też na moich zdjęciach nie ma gadżetów, rzadko wkładam maluszki do koszyczków. Uważam ,że takie zabiegi niepotrzebnie odciągają uwagę od tego co najważniejsze - Waszego Skarba. Stawiam za to na naturalna ujęcia np. w objęciach mamy, taty. Koncentruję się na detalach, małych stopkach, ustach, paluszkach.  

Rezerwacja terminu

Termin sesji noworodkowej najlepiej zarezerwować, gdy mama jest jeszcze w ciąży podając orientacyjną datę porodu. 2-3 dni po urodzeniu malucha, poproszę aby ostatecznie potwierdzić termin sesji zdjęciowej.

Wiek noworodka

Najbardziej optymalnym czasem dla noworodka na pierwszą sesję zdjęciową to czas pomiędzy 5 a 12 dniem. W tym okresie maluch jeszcze nie cierpi na pierwsze kolki i dużo śpi, co ułatwia pracę przy jego układaniu . Zdarzają się także wyjątki 3 tygodniowe śpiochy, ale najlepiej zaplanować spotkanie ze mną wcześniej. To daje większą gwarancję uzyskania kadru śpiącego słodko dzieciątka. ;-).


Czas trwania sesji

Najczęściej udaje się zakończyć zdjęcia do 4 godzin.  Przy czym samo fotografowanie trwa krótko. Dużo czasu poświęca się na karmienie, usypianie, przewijanie, układanie oraz tulenie pomiędzy zdjęciami.
W dniu sesji

Im mniej maluch śpi w samochodzie, tym więcej śpi podczas sesji (co bardzo ułatwia pracę). Po drugie, jeśli mama wspiera się sztucznym mlekiem, dobrze, aby zabrała je wraz z buteleczką na sesję. Maluch najedzony śpi dłużej i rzadziej się budzi. Najczęściej mały model jest karmiony pierwszy raz przed samym rozpoczęciem sesji. Nawet jeśli nie używasz nie planujesz smoczka zabierz na wszelki wypadek na ten jeden raz ;-)

WAŻNE

Nie używam lampy błyskowej przy sesji z takim maleństwem.

Gdy maluszek pozuje na golaska pomieszczenie dogrzewane jest farelkiem.

Najlepiej aby podczas sesji wraz z noworodkiem było jak najmniej osób. Na sesje zapraszamy zatem maluchy z mamą i z tatą.  Z doświadczenia wiem ,że tatusiom się dłuży ;-)), ale zawsze możemy zamienić to w sesję rodzinną do czego serdecznie namawiam. Zdjęcia maluszka razem z Wami będą o  będą miały o wiele większą wartość emocjonalną.

Aby sesja przebiegła sprawnie i dała najlepsze rezultaty zapraszam do studia.


SESJA NIEMOWLĘCA


Sesję niemowlęcą wykonuję od pierwszego miesiąca do pierwszego roczku życia Malucha w moim studio lub w plenerze (od ciepłej wiosny do słonecznej jesieni włącznie). Na sesję należy zarezerwować min 3h. Same zdjęcia zajmują ok 2h lecz są przerywane przewijaniem karmieniem itd. Staram sie nie przekraczać 3h. Po tym czasie maluchy już są zmęczone , marudne i znudzone.


Wiek

Najbardziej optymalnym czasem dla niemowlaka to czas gdy już zaczyna siedzieć i interesować się otaczającym go światem. Gdy maluch już jest na tyle sprawny, że nie tylko leży, ale już zaczyna podnosić nieśmiało główkę. Daje to nam możliwośc stworzenia ciekawych i zabawnych kadrów. Jeśli jednak zależy Wam na zdjęciach z pierwszych miesięcy życia - nie ma z tym problemu.
SESJA DZIECIĘCA

Sesję dziecięcą wykonuję dzieciom od roczku wzwyż w moim studio lub w plenerze . Sesja trwa zwykle od 2 do 4 godzin. Rodziców proszę o przygotowanie kilku ubranek w różnych zestawach kolorystycznych (kolorystyka raczej łagodna) i bez dużych nadruków, aby nie odwracały uwagi od buzi dziecka.


SESJA RODZINNA

Na ilu zdjęciach jesteście razem?? 

Zapraszam całą rodzinką. Sesja rodzinna daje wiele możliwości. Podczas takich sesji powstaje wiele zabawnych i naturalnych kadrów,

oprócz klasycznych portretów. Jeśli tylko pogoda na to pozwala zabieram moich modeli w plener. Blisko mojego studia znajdują się zarówno lasy, łąki, stawy jak i graffiti, stare mury czy plac zabaw.