"Obiecaj, że tu wrócisz" miało poprosić morze królową Sabę, kiedy ta odbywała po nim rejs. Jako gwarancję dotrzymania obietnicy piękna królowa upuściła do wody swój drogocenny naszyjnik z pereł. "To nie wystarczy" odpowiedziało morze. Saba wrzuciła więc do niego skrzynię pełną skarbów, która uderzając o dno, otworzyła się. Z tych właśnie klejnotów uformowały się rajskie wyspy archipelagu Zanzibar.

Wybrzeże Suahili, którego sercem jest Zanzibar, to jedyne miejsce na świecie, gdzie Orient tak mocno splótł się z Afryką. W efekcie na jej wschodnich wybrzeżach nad Oceanem Indyjskim powstała wyjątkowa, barwna, kosmopolityczna kultura Suahili.

Intensywne kolory kobiecych strojów, błękit i turkus oceanu, rozkoszne zapachy i smaki, ciepły wiatr i słońce.  Kobiety w afrykańskich kangach mijają się z tymi w czarnych buibui. Twarze ciemne , hebanowozłociste pozdrawiają się nawzajem uprzejmym „Habari”.  Prawie wszystkie kobiety przykrywają głowy szalem, wiążąc go ściśle przy twarzy. Włosy to największa ozdoba kobiety i powinna zachować ją dla najbliższych, nie kusić nimi obcych mężczyzn. 

Zapraszam do oglądania.