Fotomontaż rodzinny

 Diagnoza brzmiała jak wyrok: nowotwór potrójnie ujemny, hormonoodporny, trzeci stopień złośliwości, przy którym wszelkie terapie celowane w medycynie standardowej nie wchodzą w grę. Dziś ma już za sobą cztery cykle czerwonej i dwanaście białej chemii (lżejszej). Przeszła też kilka operacji. Przed nią jeszcze radioterapia.

 To był czas przedświąteczny. Magda zajęta leczeniem, często podróżująca z Lublina do Warszawy. Przyszedł mi wtedy do głowy pomysł na niespodziankę - prezent świąteczny dla niej.
    Kiedy była w Warszawie na chemii wyruszyłam do niej do rodzinnego domu w Lublinie aby zrobić parę zdjęć jej narzeczonemu i dzieciom. Chciałam potem wybrać zdjęcie i połączyć z wcześniej wykonanym przeze mnie portretem Magdy w wianku. Niestety dzieci się pochorowały i ostatnią rzeczą na jaką miały ochotę to sesja. Miałam niewiele czasu. Wracałam do Warszawy z zaledwie kilkoma kadrami i wypiekami na policzkach, niemalże mijając się w drodze z Magdą. Wszechmocny   Photoshop pozwolił zrealizować mój plan. Udało się też uzbierać parę zdjęć na mały rodzinny album. Zdjęcie wydrukowane w formie dużego obrazu wraz z albumem wysłałam do wuja w Lublinie. Wszystko odbywało się w wielkiej tajemnicy. Wyobrażam sobie wiele razy twarz Magdy, kiedy rozpakowuje prezent ze zdjęciem rodzinnym i uśmiecham się sama do siebie. Kocham fotografię też za takie chwile.

Alternatywne leczenie kosztuje kilka tysięcy miesięcznie i przekracza możliwości finansowe Magdy i jej rodziny. Za kilka dni lubelscy artyści zagrają dla niej charytatywny koncert „Kto Łysej zabroni?” Na pomysł zorganizowania koncertu wpadł pod koniec listopada, Łukasz Prokop, narzeczony Magdy .Tytuł koncertu nawiązuje do sesji zdjęciowej, w której Magda wzięła udział u mnie zaraz po chemioterapii, na skutek której straciła włosy.


Może zastanawiacie się gdzie przekazać 1% podatku - poniżej podpowiedź


1% podatku: w formularzu PIT należy podać poniższe dane we właściwej kolejności, numer KRS Fundacji Sedeka: 0000338389, w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowym 1%” należy podać: 11431 - Grupa OPP - Kitajewska Magdalena

zdjęcia z ekspresowej sesji
u Magdy bez Magdy

Untitled-1-Editjpg

_DSC6463jpg

_DSC6310jpg